Ako na dotácie - projekt "Kátovský kat"

Častou otázkou (nie len) rezbárov je, čo urobiť pre to, aby sme získali zdroje na realizáciu zaujímavých myšlienok. Často sú skloňované výrazy ako dotácia, eurofondy, granty... Lenže, priložme ruku na srdce a priznajme si svoje nedostatky: ak aj vieme tvoriť, vieme sa aj k možným zdrojom dostať? Obzvlášť výtvarníci ktorí sa tvorbou živia, môžu v nasledovných riadkoch nájsť inšpiráciu, získať odvahu a možno aj priamo radu v diskusii. Výsledkom by mal byť konštruktívny výstup v podobe (Vašich) projektov, ktoré by možno nikdy neuzreli svetlo sveta. Ako ukážkový príklad bude predstavený projekt "Kátovský kat".

Čítať celý článok...
 
Záhorácko - Slovácký betlehem I.
 Obec Kátov (SK) získala v tomto roku dotáciu z Fondu mikroprojektov v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika - Česká republika na realizáciu projektu Záhorácko-Slovácky betlehem. Projekt bude realizovaný v spolupráci so Strednou školou lesníckou a rybárskou v Bzenci (CZ). Dielo bude predstavené verejnosti v decembri, čo znamená, že vlastná výroba betlehema bude trvať presne tri mesiace. Projekt má výukový charakter a je nositeľom viacerých výnimočných výstupov. Betlehem bude zhotovený z dvadsiatich štyroch druhov dreva, osvetlený, ozvučený, pohyblivý vybavený elektronickým riadením cez dotykový panel, či diaľkové ovládanie... Koncept využívajúci spojenie remesla, umenia, deja z roku 1 a technológie roku 2010 v originálnom mechanicko-elektronickom diele sa tak stane reprezentatívnym počinom Obce Kátov.
Čítať celý článok...
 
1.rezbárske sympózium v Malackách

Od pondelka 26. 7. do soboty 31. 7. 2010 sa konalo 1. rezbárske sympózium v Malackách. Bolo  druhým, ale to prvé spred dvoch rokov bolo "nultým" ročníkom. Vlastne ani to nebolo úplne prvým, pretože ešte zopár rokov dozadu sa v spolupráci s Mestským kultúrnym centrom v Malackách a  Záhradnou galériou Alojza Machaja z Plaveckého Štvrtku konalo obdobné podujatie.


Čítať celý článok...
 
Anketa "Kniha Záhoria 2009"
 Kniha "Rezba motorovou pílou - Príručka pre výtvarníkov" má za sebou viac ako pol roka života. V priebehu tejto doby pomohla mnohým čitateľom nie len v práci s motorovou pílou, ale aj so základmi výtvarnej činnosti. Koncept knihy bol pripravený na základe podnetov čitateľov fóra Rezbárstvo.sk  a čiastočne pozostával aj z textov a diskusií zverejnených na tomto portáli.
Kniha bola medzičasom vybraná do druhého ročníka súťaže KNIHA   ZÁHORIA. Keďže mnohí z Vás poznajú titul osobne, môžete sa zúčastniť hlasovania.
Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu11121314151617181920DopreduKoniec »

Stránka 17 z 33

Vyberáme z článkov užívateľov

svetelsky-oltar-3.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

Top ponuka

Ponuka tovaruadultload.ws javslon.com amateur sex mobileadultload.ws javslon.com amateur sex mobile

REZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria