Dotazník: Prieskum o použití strojov pri tvarovom opracovaní dreva

IMG_0683.1V uplynulom polroku (prvá polovica roku 2017) bol urobený unikátny prieskum portálu Rezbárstvo.sk. Pretože bol využitý portál Rezbárstvo.sk a komunitne spriaznené weby, možno považovať výsledky za ozaj reprezentatívne pre cieľovú skupinu používateľov motorových píl, ktorou sú v tomto prípade spotrebitelia, ktorí používajú píly na tvarové opracovanie dreva (sochy). Respondentov bolo 40, priemerný vek je 37,1 roka, mužov odpovedalo 38 a ženy 2. Lokalizácia odpovedí pokrýva celé územie SR a ČR za predpokladu, že občan z uvedených republík nevyplnil dotazník mimo uvedené územie.

Čítať celý článok...
 
Brúska Holzstar NTS 251
IMG_2920Na internete je veľa užitočných informácií, no no čo sa týka produktov – veľmi často je pozornosť venovaná jednému, na úkor iných. A tak sa opakovane dozvedáme ako je onen výrobok vynikajúci a iné nestoja za nič, alebo ani neexistujú... Je to skutočne tak? Som presvedčený, že existujú aj iné alternatívy.
Čítať celý článok...
 
3D EXPO 2017 z pohľadu výtvarníka

IMG_5401Na májovú výstavu 3D EXPO v Prahe som išiel s dvomi očakávaniami. Prvým bolo vybrať z pomedzi aktuálnej ponuky najlepšie tlačové riešenia pre výtvarníkov, ktorí majú zameranie najmä na oblasť tvorby väčších sôch a objektov.

Druhým bolo nájsť skenovacie zariadenie, schopné skenovať tváre aj celé postavy a pokiaľ možno v tzv. „ručnom“ prevedení. Obe očakávania sa naplnili.

Čítať celý článok...
 
Prečo treba brúsiť zadnú hranu rezných zubov?

DSC_3355Tento článok je spracovaný na žiadosť čitateľov, majiteľov motorových píl, ktorí používajú výtvarnícke lišty a reťaze. Taktiež pomôže tým, ktorí nad ich kúpou uvažujú. Je však mimoriadne vhodný aj pre predajcov. Keďže som pôvodnou profesiou strojár, na niektoré veci sa pozerám inak ako bežný spotrebiteľ. Majster Marián Cáfal nám vštepoval do pamäti, že ak používame nástroje, musia byť správne zvolené a naostrené tak, ako to vyžaduje druh a spôsob práce, aby bola práca efektívnou aj bezpečnou. Platilo to vtedy, platí to aj po dvadsiatich piatich rokoch a som presvedčený, že to bude platiť vždy. V návodoch na použitie vidím veľmi často rozpory, nedostatky a skôr ich možno považovať za súpis zákazov a zrieknutia sa zodpovednosti, ako vysvetľujúci návod na obsluhu (postupy prác, konkrétne možnosti použitia...)

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 3 z 32

Vyberáme z článkov užívateľov

svetelsky-oltar-2.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

Top ponuka

Ponuka tovaruREZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria