Články
Sympózium Alojza Machaja 2008 (k príležitosti slávností kapusty) Tlačiť E-mail

 

Stupava je mestom, ktoré v posledných rokoch nepochybne opeknelo. Nové fasády domov, námestie, komunikácie, obnova pamiatok a aj činnosť je tu na vysokej úrovni. Preto sa nemožno pozastavovať nad tým, že hlavná kultúrna mestská akcia „Deň zelá“ každoročne priťahuje pozornosť desiatok tisícov návštevníkov. Bohatý kultúrny program prebieha v blízkosti Mestského kultúrneho informačného centra. Aj MKIC podstúpilo pred pár rokmi rosiahlu rekonštrukciu. Výsledkom sú (okrem iného) vynovené kultúrno-reprezentačné priestory.
Práve preto využilo MKIC pod vedením riaditeľa Pavla Slezáka každoročne poriadané rezbárske sympózium  (ako súčasť  slávností kapusty) k zhotoveniu prác, ktoré vhodne doplnia priestory centra. Téma samozrejme musela súvisieť so Stupavou. A tak v priebehu štyroch dní vznikli (netradične) štyri reliéfy. Autormi boli nestor rezbáskych podujatí Alojz Machaj z Plaveckého Štvrtku, stavebný inžinier a vynikajúci rezbár Jozef Barta z Bratislavy, maliar a rezbár Miroslav Kinder z Brodského a napokon aj pisateľ týchto riadkov Andrej Irša.


Na sympóziu boli zhotovené tieto práce:
 

 Doplňujúce informácie o podujatí: MKIS

 
svetelsky-oltar-2.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

adultload.ws javslon.com amateur sex mobileadultload.ws javslon.com amateur sex mobile

REZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria