Články
Na výstavisku v Brne Tlačiť E-mail

V dňoch 21. - 28. 3. 2010 sa konal komplex poľnohospodársko - lesníckych veľtrhov SILVA  REGINA, TECHAGRO, ANIMAL VETEX a Svetová výstava vývoja poľovníctva a rybárstva na Brnenskom výstavisku. Návštevnosť vysoko prevýšila stotisícovú hranicu.

Aj keď sa zúčastnilo tejto akcie 713 firiem z 21 krajín, stánkov so sortimentom ktorý zaujíma nás, ktorí spracovávame drevo remeselne a umelecky, bolo veľmi málo. Avšak aj  zopár stánkov dokázalo zaujať a otvoriť peňaženku k nákupom nástrojov, ktoré bežne v predaji nie sú.

Na výstavnej ploche 64 000 m² bolo čo vidieť. Na veľtrhu zameranom aj na spracovanie dreva, by nemal chýbať sortiment, ktorý nás zaujíma. Pozrime sa na niektoré zaujímavosti, ktoré si zaslúžia pozornosť. 
Oázou rezbárskych nástrojov pre strojné obrábanie dreva bol stánok Jiřího Kršky (Idea Import.ante s.r.o). Boli tu k dispozícii výrobky austrálskej spoločnosti Arbortech, ktorú informovanému rezbárovi netreba zvlášť predstavovať. Pre ostatných uvediem, že sa jednalo o špeciálne nástavce "Mini Grinder" na uhlovú brúsku pre detailné opracovanie, kovový uberací kotúč "Pro-4 Woodcarver" a predovšetkým tvrdokovový kotúč "Industrial Woodcarver". Príjemným prekvapením boli výrobky amerického výrobcu King Arthur´s Tools - hrubovacie kotúče "Galahad". Pre fajnšmekrov bol k dispozícii aj ručne sekaný kotúč francúzskej firmy Auriou. Samozrejme, vybrať by sa dalo aj z ďalších výrobkov. Pán Krška má záujem predstaviť svoju ponuku aj prostredníctvom portálu Rezbárstvo.sk a keďže nechýba záujem o výmenu informácií, nebudú v ponuke pravdepodobne chýbať ani výrobky o ktoré bude u rezbárov záujem.

Predajcovia spoločnosti Nářadí - Nástroje  Jan Macháček a Martin Kašparovský predávajú kovové uberacie kotúče Kaindl, diamantové pilníky na brúsenie reťazí motorových píl a špeciálne kotúče s naneseným diamantovým prachom. Pribudol aj brúsno-leštiaci rotačný kartáč s brusivom v nylonovom vlákne. K tomuto výrobku budú dodané podrobnejšie informácie a bude použitý na užívateľský test. Pretože sortimentná ponuka zahŕňala aj univerzálnejšie nástroje, tešila sa záujmu nie len rezbárov. Vrtáky ktorými sa dá vŕtať do veľmi tvrdých materiálov (kalená oceľ, kameň, sklo...), si našli nejedného majiteľa.

Veľmi zaujímavým tovarom zaujal stánok firmy KOX . Predstaviteľ českého zastúpenia Lukáš Vaško s hosťom z nemeckej firmy Petrom Schwanitzom ochotne poskytli informácie o firme KOX aj o svojej ponuke. Firma KOX vznikla približne pred tridsiatimi rokmi v Nemecku, české zastúpenie funguje tri roky. Firma KOX mala spočiatku v ponuke len reťaze a lišty pre motorové píly a následne bola ponuka rozširovaná. Firma má záujem byť len jediným článkom medzi výrobcom a zákazníkom, čím dokáže dosiahnuť priaznivú cenu a vynikajúcu kvalitu ponúkaného tovaru. Firma má v ponuke skutočne vysokokvalitné výrobky, z ktorých môžeme spomenúť napríklad ochrannú lesnícku prilbu s indikáciou opotrebenia v dôsledku UV žiarenia, gélové antivibračné rukavice, pracovnú obuv a strečové protiporezové oblečenie, ktoré už prakticky nepripomína "montérky", ale skôr športové oblečenie so schopnosťou odvodu potu a ochranou proti nepriazni počasia. Použité materiály sú zárukou maximálneho pracovného komfortu a nepochybne splnia nároky aj tých najnáročnejších užívateľov. Pre rezbárov je najdôležitejšou informáciou, že firma má v ponuke aj lišty  pre výtvarníkov. Zastúpenie zobralo na vedomie pripomienky čo sa týka uvedeného sortimentu. Vôbec, záujem o komunikáciu bol v tomto stánku najvýraznejší a tak sme pri konštruktívnom rozhovore strávili asi hodinu.


Výstavisko  ponúkalo aj zaujímavé možnosti strávenia času prehliadkami jedinečných výstav.  Okrem komerčnejšie orientovaných subjektov sa tu prezentovali vydavateľstvá, školy, múzeá a galérie. Celkovo sa dá podujatie považovať za vydarené a organizačne dobre zvládnuté.

Andrej Irša

 

Diskusia k článku - kliknite (v prípade záujmu o vloženie príspevku je potrebná registrácia).

 

Informácie o predajcoch a kontaktaktné údaje nájdete tu:

Výrobky Arbortech  a King Arthur´s Tools - Jiří Krška, Tvarožná 82, BRNO - venkov 664 05 , tel.: 00420/544251236 a 00420/774663599

Náradie Kaindl - Jan Macháček, Tvarožná 177, BRNO - venkov 664 05 , tel.: 00420/608519780

Náradie a ochranné pomôcky KOX - KOX s.r.o. Švermova 850, 511 01 Turnov, 00420/739423004

 

 
svetelsky-oltar-1.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

forcefetish.netforcefetish.net adultload.ws javslon.com amateur sex mobileadultload.ws javslon.com amateur sex mobile

REZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria