Nástroje
Kĺbový upínací prípravok Tlačiť E-mail
img_0656Vo fóre na stránkach Rezbárstvo.sk nájdeme mnohé možnosti upnutia reliéfov, sôch, sošiek. Sú medzi nimi remeselne aj technicky náročné či úplne jednoduché prípravky, alebo upínacie zariadenia z toho, čo dielňa/domácnosť poskytne. Rezbár Vladislav Boruta síce nevymyslel niečo nové, ale k návrhu upínacej pomôcky predsa len novátorsky pristúpil. Ako základné kritériá zvolil jednoduchosť a funkčnosť.

 

Upínacia pomôcka je určená na upnutie malých drevených obrobkov (napríklad figúrok). Poloha obrábaného materiálu sa dá zafixovať v potrebnej polohe veľmi rýchlo v troch rovinách aj okolo vlastnej osi, takže umožňuje rezbu zo všetkých možných úhlov. Výrobok je zhotovený tak, aby umožňoval jednoduchú manipláciu či už pri transporte, alebo pri práci. Použitím hliníku je minimalizovaná hmotnosť, no zároveň aj riziká poškodenia ostria náradia (napríklad dláta) pri práci. Hliníková hlavica je zhotovená s použitím zvárania – čo aj pri pomerne subtílnej konštrukcii poskytuje dostatočnú tuhosť. Pákové upínanie je rýchlejšie a pevnejšie ako s použitím iného typu upínacej matice. K pracovnému stolu sa prípravok pripevňuje stolárskou zvierkou (ktorá nieje súčasťou), alebo priamo do zveráku či hoblice. Výrobok je zhotovený z kvalitných materiálov so solídnym spracovaním – a čo je podstatné – overený, používaný a vyrábaný priamo skúseným rezbárom.

img_0658

img_0659

img_0662

Kontaktné údaje pre záujemcov: http://www.boruta.cz/cs/kontakt/

 
svetelsky-oltar-1.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

forcefetish.netforcefetish.net adultload.ws javslon.com amateur sex mobileadultload.ws javslon.com amateur sex mobile

REZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria