Články
Na besede v Besede Tlačiť E-mail

V areáli holíčskej Besedy sa v dňoch 24 – 27. 6. 2015 uskutočnilo rezbárske sympózium. Počas horúcich dní, ktoré záverom schladil  málo výdatný dážď, traja slovenskí a dvaja českí rezbári urobili viac ako päť diel. Viac preto – lebo jeden z rezbárov nerobil sochy, ale viacero dekoratívnych kvetináčov pre areál Besedy.
Suita autotorov pozostávala z Marka Halásza (Bratislava), Vladislava Borutu (Vracov), Ladislava Sedláčka  (Uherský Brod), Martina Časa (Holíč) a Jirku Poláka (Holíč).


Zaujímavosťou je – že aj keď sa jedná o areál – práce bolo vidieť z mimoareálových komunikácií (chodník aj cesta) a záujemci o sledovanie prác mohli vstúpiť do areálu a porozprávať sa s autormi diel.
Rozdielny expresívny, abstraktný no i funkčne orientovaný prejav charakterizoval jednotlivých autorov, ktorí ale spoločným sústredeným snažením dotvorili pomerne rozľahlý areál. Areál Besedy je centrom významných premien, kde na jednej strane dopoludnia pracujú ťažké stavebné stroje a na druhej strane je večer komorný, džezový, bluesový, alebo inožánrový koncert. Všetko však speje k tomu, že vo finálnej podobe (aj vďaka vynikajúcej polohe), nie len bude, ale vlastne už teraz je exteriér holíčskej Besedy neprehliadnuteľým dejiskom kultúrnych akcií. Ešte počas konania sympózia  sa v podvečer konali vystúpenia viacerých špičkových interpretov  (kliknite pre podrobnejšie informácie).

Na fotografii hore - Ladislav Boruta (autor) a Jozef Svrček (organizátor)

Práce na sochách - v popredí Ladislav Sedláček (autor)

 
svetelsky-oltar-1.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

forcefetish.netforcefetish.net adultload.ws javslon.com amateur sex mobileadultload.ws javslon.com amateur sex mobile

REZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria