Nástroje
Makita a Dolmar Tlačiť E-mail

IMG_8032Tento článok je pilotným zo série článkov venovaných nástrojom Makita a Dolmar. Sú pre to viaceré dôvody. V priebehu niekoľkých rokov sa v mojej výbave vyselektoval výber strojov práve na uvedené značky. V tomto roku sa stala Makita/Dolmar hlavným nástrojovým sponzorom pripravovaného druhého vydania knihy Rezba motorovou pílou - príručka pre výtvarníkov.

 

Čo sa skrýva za názvami Makita a Dolmar? Od roku 1991 je značka Dolmar (jeden z najstarších výrobcov motorových píl na svete), členom skupiny Makita Group, popredného svetového výrobcu náradia. Táto fúzia poskytuje v súčasnosti spotrebiteľom (a predovšetkým rezbárom) unikátne výhody, aké neposkytuje žiadna iná značka. Poznáte hádam konkurečnú značku, v ktorej výrobnom programe sú vynikajúce motorové píly, potom elektrické náradie, akumulátorové náradie a ešte aj nástroje? Spoločnosť Makita asi nemusím podrobne predstavovať. Možno len to, že má nielen bohatú históriu, ale aj mimoriadne zaujímavý výrobný program. Na Slovenskom trhu má oficiálne zastúpenie od roku 2004. Za doterajšie obdobie získala širokú zákaznícku základňu z podstatnej časti profesionálov. Na stránkach Rezbárstvo.sk sa nedozviete len to že Makita je dobrá. Budú tu realizácie, ktoré vznikli s použitím konkrétnych strojov tejto značky. Nebudú chýbať názorné ukážky prác, testy a recenzie náradia a presvedčím Vás o tom, že s dobrým náradím sa dajú urobiť veci jednoduché, náročné, vysokonáročné, extrémne náročné a dokonca aj ťažko uveriteľné... Spoločnosť Makita sa stala so súhlasom európskej centrály vo Viedni hlavným značkovým sponzorom pripravovaného druhého vydania knihy „Rezba motorovou pílou – príručka pre výtvarníkov" a s vysokou pravdepodobnosťou budú výstupy iniciačným základom pre oficiálne odborné vzdelávanie v oblasti umeleckého spracovania dreva. Verím, že spolupráca bude obojstranne prospešná a v konečnom dôsledku pomôže predovšetkým spotrebiteľom.

 

IMG_8890

V pripravovanej knihe bude používať stroje Makita a Dolmar česká extravagantná modelka Bláža Hlasová, ktorá je zároveň predlohou pre plne realistické sochy. Takto upravenú ju však asi málokto pozná :)

 

Pre tých, ktorí chcú posúdiť nie len stroje, ale aj autora ,ktorý o nich píše, uvediem tiež zopár profesných informácií.

Od roku 1988 sa venujem rezbárstvu a od roku 1997 vykonávam prácu s drevom na základe živnostenského oprávnenia. Vzdelanie mám však strojárske, čo je dobrá kombinácia. Najmä na posúdenie toho, čo sám používam. Cez ruky mi prešlo množstvo strojov a náradia od stavu novosti, až po úplné spotrebovanie. Na rôznych podujatiach som si vyskúšal stroje, ktoré neboli súčastou vlastnej výbavy a naučil som sa porovnávať a vyberať to, čo je pre produktívnu a bezpečnú prácu najvhodnejšie. Počas profesionálnej činnosti som zhotvil pravdepodobne 130 (preukázateľne 115) sôch v životnej a nadživotnej veľkosti a tisíce menších prác. Zúčastnil som vyše 300 výstav, sympózií a demonštrácií postupov. Stal som predvýrobným testerom náradia, konštrukčným konzultantom, predajcom aj odborným publicistom. Napriek tomu môžem poradiť a posúdiť len stroje na základe vlastných skúseností a osobného názoru – výber je v konečnom dôsledku len a len na Vás.

 
svetelsky-oltar-2.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

forcefetish.netforcefetish.net adultload.ws javslon.com amateur sex mobileadultload.ws javslon.com amateur sex mobile

REZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria