Motorové píly
Motorová píla Tlačiť E-mail

Sample ImagePodstatne efektívnejšia (aj drahšia), je motorová píla, alebo elektrická reťazová píla. U známych značiek si okrem kvality a dobrého servisu zakúpite aj kúsok reklamy, napríklad z futbalového mantinelu, ktorá sa premietne do ceny. Je na zákazníkovi, či podľahne akčným cenám  neznámych výrobcov, kde je zasa  riziko  zmeny výhodnej kúpy na zlú investíciu. V oboch prípadoch však pri používaní kontrolujeme stav píly, predĺžime tým životnosť stroja. Všímame si najmä reznú časť, priepustnosť mazania a vzduchového filtra.

 Ak budeme opracovávať materiál v uzavretých priestoroch  je vhodnejšia kúpa elektrickej reťazovej píly. Tu je ponuka ešte širšia ako u motorových píl. Elektrická píla je menej náročná na údržbu, sú však časté závady mazania. Ďalšou častou závadou je vylomenie zubov hnacieho kolesa pri vysokom prítlaku. Z tohto dôvodu môze prísť i k spáleniu motora, preto sú lepšie píly s ochranou proti preťaženiu. Na brúsenie reťaze je vhodná mikrobrúska  tiež nazývaná multibrúska, alebo modelárska brúska pretože je ľahko prenosná a je použiteľná  aj na ďaľšie práce s drevom.

Pílová reťaz 

Sample Image

Tvary líšt 

Sample Image
Lišta pre výkonné píly, pre porez stromov

Sample Image
Univerzálna lišta pre najširšie použitie

Sample Image
Lišta sa asymetrickou hlavicou

Sample Image
Špeciálna výtvarnícka lišta

 
svetelsky-oltar-2.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

forcefetish.netforcefetish.net adultload.ws javslon.com amateur sex mobileadultload.ws javslon.com amateur sex mobile

REZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria