Miniškola
Z našej kuchyne Tlačiť E-mail


Potrebujeme k práci pomôcku, ktorá nie je bežne k dostaniu v obchode, je drahá, alebo chceme mať jej vhodnejšiu alternatívu. Výrobok ktorý máme, nespĺňa naše očakávania a treba ho nejakým spôsobom upraviť. Niekedy nás napadne, alebo niekde vidíme jednoduchý fígeľ, ktorý uľahčí prácu. Všetko sú to veci z praxe a napriek dizajnovo neprepracovanému tvaru, prísne funkčnému výzoru a niekedy aj s humorným nádychom, nám pomáhajú dosahovať lepšie výsledky.

Čítať celý článok...
 
Ako vzniká betlehem... Tlačiť E-mail
 Hovorí sa, že každý rezbár by mal urobiť betlehem. Niečo na tom bude, pretože stvárnenie tejto témy je náročnejšie, ako sa na prvý pohľad zdá. V betlehemárskej scenérii sa zhotovujú postavy, zvieratá, architektúra, častokrát aj porast. Vlastné autorské spracovanie, kompozičné riešenie, technická úroveň a rešpektovanie nutných pravidiel, či naopak vlastný autorský vklad robí z takejto realizácie jednu z najnáročnejších. Preto je zhotovenie betlehemu akousi métou, pretože v tomto diele má rezbár možnosť ukázať čo v ňom je a to viac ako na ktorejkoľvek inej práci...
 
 
 
Čítať celý článok...
 
Neandrtálec – postup výroby sochy Tlačiť E-mail

Klasickým výtvarným postupom, je zhotovenie sochy podľa modelu s použitím bodovacieho stojančeka. V nasledovnom fotoseriáli bude stručne popísaný postup prác od prvotnej grafickej predlohy, cez výrobu modelu a výrobu originálu, až po povrchovú úpravu.

Čítať celý článok...
 
Socha pre exteriér Tlačiť E-mail

 

Výroba sochy na nasledovných fotografiách je obmedzená časovým limitom 5 hodín, vrátane návrhu. Pri výrobe sú použité len základné ochranné pomôcky. Opracovanie je prevedené motorovou pílou, uhlovou brúskou, dlátami a ručným brúsením.

Sample Image
Sample Image
Sample Image
Sample Image
1.  Pripravíme si drevo.
2.  Olúpeme kôru.
3.  Pri odstraňovaní kôry zvažujeme ktorá strana bude pohľadová.
4.  Nakreslíme si hrubé linky na dreve a režeme...
Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu1234DopreduKoniec »

Stránka 3 z 4