Materiály
Stavba dreva Tlačiť E-mail
 Stavbou (skladbou) dreva, rozumieme prirodzené, biologicky dané charakteristiky dreva. Mohli by sme použiť dva pohľady na problematiku a to na makroskopickú a mikroskopickú stavbu. Pre nás je podstatnejšia tá makroskopická stavba dreva, pretože obsahuje vlastnosti, ktoré môžeme posúdiť voľným okom. Téma je doplnená zaujímavým fotografickým materiálom...
 
 
 
 
Čítať celý článok...
 
Korok a jeho zber Tlačiť E-mail
Portugalsko je najväčší svetový producent korku. Pokrýva až 70% svetovej produkcie a spracováva viac ako 80% produkcie korku. Zátky na fľaše sa začali používať približne len v 18. storočí, no dnes si dobré víno bez korkovej zátky možno len tažko predstaviť. Čo to vlastne korok je a ako z neho vznikne zátka sa dozviete z tohoto článku.

Čítať celý článok...
 
Drevo Tlačiť E-mail
Sample ImageSemienko, žaľuď, bukvica, letáčik, ... ak padne do pôdy, možno za prispenia vlahy, slnka a ďalších činiteľov, zakorení a vyklíči. O sto rokov bude hmotnostný nárast niekoľko miliónnásobný. Z malého bezbranného semenáčika bude obrovská pumpa na transport vody a živín z koreňov do každej živej časti mohutného stromu. Koruna bude zachytávať slnečné lúče, ktoré za prispenia oxidu uhličitého a vody, budú vytvárať organické väzby. Tie sú základom produkcie stavebných a zásobných látok stromu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu1234DopreduKoniec »

Stránka 2 z 4
svetelsky-oltar-2.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

forcefetish.netforcefetish.net adultload.ws javslon.com amateur sex mobileadultload.ws javslon.com amateur sex mobile

REZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria