Nástroje
KAINDL - Woodcarver Gold Tlačiť E-mail

thumb_woodcarverNa princípe rezných zubov reťazových píl je založená konštrukcia kotúčov z profilovaného oceľového plechu, ktoré sú na rozdiel od reťazových kotúčov vyrobené z jedného kusu. V článku si predstavíme jeden z najobľúbenejších kotúčov pre efektívne uberanie materiálu WOODCARVER GOLD od nemeckej firmy KAINDL.

 

 

Čítať celý článok...
 
WOODCARVER GOLD Tlačiť E-mail

WOODCARVER GOLD - frézovací kotúč, s ktorým prenesiete Vašu fantáziu do dreva.
Čítať celý článok...
 
Výtvarnícke lišty a reťaze Tlačiť E-mail

Prvé výtvarnícke lišty a reťaze sa začali vyrábať v USA asi pred pätnástimi rokmi. Jednalo sa o výrobky menších firiem, ktoré dopĺňali štandardnú ponuku veľkých výrobcov. Pôvodným zámerom bola pravdepodobne  ponuka vhodnejších  líšt a reťazí pre stromovú chirurgiu. Mimoriadna obľuba u výtvarníkov však z tohto nástroja urobila variabilnejší a teda aj komerčne zaujímavejší výrobok. Nástroj, ktorý sa veľmi dobre hodí  na precíznu prácu v korune stromov, krovinách a pri detailnom opracovaní dreva, našiel postupom času miesto v ponuke svetových výrobcov a distribútorov. 

Čítať celý článok...
 
Michal Molín - vynikajúci obchodník a vynikajúci rezbár Tlačiť E-mail

Obchodník, alebo výtvarník? Aj, aj. Asi takto krátko by sme mohli charakterizovať známeho predajcu výrobkov Pfeil a iného profesionálneho výtvarníceho náradia. Lenže podarilo sa nám zistiť viac. Zaujíma Vás aká osobnosť je ukrytá v mene Michal Molín?Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678DopreduKoniec »

Stránka 4 z 8