Nástroje
Uhlová brúska Tlačiť E-mail

Uhlová brúska vybavená vhodným nástrojom je efektívnym náradím k masívnemu  úberu materiálu aj k precíznemu opracovaniu povrchu. Na opracovanie dreva  používame ľahké kompaktné brúsky s výkonom od 650 do 1400 W. Vhodnejší  je stroj s reguláciou otáčok, pretože pri brúsiacom procese sa môže vhodným nastavením zabrániť „páleniu“ opracovávaného povrchu materiálu, aj pracovného nástroja. Regulácia otáčok býva spravidla v rozsahu od 3000 do 11 000 otáčok.
 
Čítať celý článok...
 
História reťazových motorových píl Tlačiť E-mail

Ako sa začala písať história motorových píl? Odhliadnuc od využitia prvých kamenných zubov zasadených v dreve a kosti, bronzových a oceľových nástrojov využívajúcich princíp zubu, môžeme preskočiť celé tisícročia ľudskej existencie, aby sme sa dostali k využitiu reznej reťaze.
Čítať celý článok...
 
M-STEIN Peter Mészáros Tlačiť E-mail

Kto z aktívnych rezbárov (alebo výtvarníkov), by nepoznal rezbárske, prípadne kamenárske náradie Petra Mészárosa z Košíc? Kto stojí za úspechom značky M-stein , čo táto značka znamená, ako vyzerá prevádzka na výrobu dlát? Záujemci majú otázky, nepoznajú však odpovede. Takže je skutočne povinnosťou portálu Rezbárstvo.sk v tejto veci niečo podniknúť. 


Čítať celý článok...
 
Erik Anton Berg - muž ktorý preslávil švédsku oceľ Tlačiť E-mail
 Švédska oceľ mala niekoľko príležitostí ukázať svetu svoje kvality. Spoznať materiál švédskych zbraní počas nájazdov vikingov, alebo počas tridsaťročnej vojny nebolo asi najpríjemnejšie. Našťastie, tieto udalosti si už nik nepamätá. Zato nástroje z obdobia medzi dvoma svetovými vojnami majú ešte pamätníkov. Z tohoto obdobia pochádza aj ono frázovité spojenie slov "švédska oceľ". V mnohých prípadoch sa jedná o výrobky výnimočného muža, ktorého nástroje sa stali synonymom kvality. Bez nadsázky sa dá povedať, že je mužom ktorý preslávil švédsku oceľ.
 
 
Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678DopreduKoniec »

Stránka 5 z 8