Nástroje
Predávame výtvarnícke reťaze a lišty + akciová ponuka Tlačiť E-mail
oreg_1 Ľady sa pohli. Asi takto by sa dalo charakterizovať obdobie, keď sa na náš trh dostali výrobky, ktoré sme mohli závidieť našim zahraničným kolegom, alebo len s veľkými ťažkosťami  sme sa k nim predsa len dostali... Avšak ani s prvými výrobkami, ktoré sa u nás začali predávať to nebolo až také jednoduché.  Dostával som správy, kde sa spotrebitelia sťažovali na informácie predajcov, v ktorých chýbali závažné upozornenia. Špecifiká, ktoré špeciálne náradie má a nie je na ne braný ohľad, sú príčinou neefektívnosti investície a poškodenia náradia.
Čítať celý článok...
 
Elektrické dláta Tlačiť E-mail
arbor Pomerne často sa rezbári informujú o možnostiach použitia elektrického dláta. Dôvod je jednoduchý - vedomie, že práca sa dá uľahčiť je vec lákavá, no a na rozdiel od rotačných uberacích zariadení sa jedná o  rez veľmi podobný dlátu. Pozrime sa ale na výhody a nevýhody tejto technológie a porovnajme aj dostupné zariadenia.
Čítať celý článok...
 
Základní části soustruhu Tlačiť E-mail
thumb_gurt_1 Adam Florian (známy aj pod pseudonymom, nickom či prezývkou "Gurt") je nie len fanúšikom, ale dnes už uznávaným majstrom tokárom. Okrem bohatých teoretických a praktických skúseností je aj konštruktérom, či výrobcom struhov. Nie, nejedná sa o výrobcu v pravom slova zmysle (je študentom a býva v paneláku). Avšak jeho schopnosti už teraz predstihujú možnosti, čo je vidieť aj na posledných článkoch, ktoré máme možnosť v poslednej dobe čítať. Myslím, že skôr ako sa začítate do článku, je vhodné  Gurta  predstaviť v tomto krátkom úvode.
Čítať celý článok...
 
Nástroje pro soustružení 2. část (soustružnické nože, struhy) Tlačiť E-mail

IMG_8560

Dělení struhu může probíhat podle několika kritérií.

Podle použití pro podelné (vřetenové, osové) soustružení:
ubírací, tvarovací, hladící, rozpichovací, vyvrtávací (volné s.)

Pro příčné soustružení (zpravidla volné):
dutinový, vyvrtávací, tvarovací, „škrabák“,(ploché struhy)

Jiné: na zdobení

Podle tvaru:
hranaté - škrabák (čelo hranaté, zaoblené)
duté - ubírací, tvarovací, dutinové
jiné - textůrovací, háčky

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678DopreduKoniec »

Stránka 3 z 8