Betlehemy
Hodonínské výstavy betlémů Tlačiť E-mail
 Výstavy betlémů v Domě kultury v Hodoníně mají svůj počátek v roce 1994 a jsou pořádány každé dva roky v adventním čase. Během času se vyprofilovaly, jak svým rozsahem, tak i prostorem, kterého se jim dostává,  na největší svého druhu v republice.
 
 
 
Čítať celý článok...
 
Tlačiť E-mail
Betlebemárstvo sa stalo samostatným umelecko-remeselným smerom. Aj tu platí že podlieha názorovým zmenám a prirodzenému vývoju. Betlehemárstvo sa stáva akceptovaným, registrovaným a neustále sa rozvíjajúcim odborom. Máte záujem o informácie?
 
O betlehemoch Tlačiť E-mail
Sample Image
V čase vianoc máme možnosť vidieť kostolné betlehemy, mestá majú záujem vystaviť betlehem na verejnom priestranstve a v domácnostiach už malý betlehem nieje tiež žiadnou výnimkou. Prečo majú z neho deti radosť a dospelí príjemné pocity?

Narodenie Spasiteľa, symbol rodiny a Vianočných sviatkov. Doba plná prekvapení a pocitov. Mnoho odborníkov na danú tému tvrdí, že toto isté obdobie je plné zhonu a stresu...
Nechcem však rozoberať obdobie Vianočných sviatkov vo filozoficko-meditatívnej polohe.

Článkov tohto druhu je v novinách a časopisoch dostatok. Pozrime sa na betlehem očami rezbára-betlehemára. Betlehemár žije s betlehemom celý rok a Vianoce sú len vyvrcholením. Pri tvorbe hľadá a študuje rôzne materály a sám sa vnára v mysli do samotného deja. Vymýšľa gestá, pózy a zoskupenie jednotlivých postáv. Pri tvorbe musí však brať do úvahy i zaužívané pravidlá.
Betlehem  Jozefa Bártu z Bratislavy 
Čítať celý článok...
 
Ponuka Betlehemov Tlačiť E-mail
Sample Imagemestské
domáce
kostolné
tradičné
pohyblivé
osvetlené
ozvučené
exkluzívne
reliéfne
malé
veľké
statické
prenosné
skladacie
darčekové
 


forcefetish.netforcefetish.net adultload.ws javslon.com amateur sex mobileadultload.ws javslon.com amateur sex mobile

REZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria