Aktuality
Rezbárske sympózium v Holíčskom zámku Tlačiť E-mail

thumb_IMG_0470V rámci projektu „V zámku a podzámku..." sa v areáli Holíčskeho zámku konalo od nedele 8. 6. 2014 až do 14. 6. 2014 rezbárske sympózium. Sympózium v Holíči sa odohrávalo priamo v areáli zámku, pričom kulisami mu boli historické zámocké a hospodárske budovy. Už táto skutočnosť dalo sympóziu punc jedinečnosti. Čo sa týka výberu autorov – jednalo sa o skúsené osobnosti s mnohými realizáciami a bohatou výstavnou činnosťou. Výsledkom preto sú reprezentatívne diela, ktoré budú slúžiť k výtvarnému zatraktívneniu blízkeho okolia Holíčskeho zámku. Umiestené budú v blízkosti detského ihriska a zámockých valov. Po nutnom povrchovom obschnutí bude urobená ochrana dreva a osadenie umeleckých diel na miesta, kde budú slúžiť pre potešenie verejnosti, ale najmä detí. Tento projekt ako aj aktivita „Rezbárske sympózium" sú financované v rámci Programu cezhraničnej spolupráce SR- ČR 2007 – 2013. www.sk-cz.eu

Čítať celý článok...
 
Rezbárska škola Kunovice 2013 Tlačiť E-mail
Dvadsiaty ročník detského folklórneho festivalu Kunovské Léto v Kunoviciach bude po desiaty raz doplnené rezbárskym sympóziom. Zúčastnia sa ho autori, ktorí začínali prvým ročníkom, alebo niektorého z nasledujúcich. Tentoraz to bude Alojz Machaj, Jozef Barta, Miroslav Kinder a Branislav Petráš. Témou sympózia bude voda - tvorba blízka vode. Užšou motiváciou môže byť realizácia projektu Živá škola - Živá voda v obci Modrá, pretože v tejto lokalite boli umiestnené aj prvé diela Rezbárskeho sympózia v Kunoviciach.
Čítať celý článok...
 
Veru sa nenudíme Tlačiť E-mail

kun_vJe za nami ďalšia rezbárska sezóna. Urobíme si malé poohliadnutie na zaujímavé podujatia - sympóziá a neznalým popíšeme o čo ide.
Asi dvadsať rokov máme možnosť zúčastňovať sa sochárskych, rezbárskych či výtvarníckych podujatí - sympózií. Tá možnosť tu síce bola aj skôr, ale tá pravá doba nastala až po nežnej revolúcii. Dôvodom je, že uvoľnením politického napätia, kontroly a cenzúry začali vznikať v oveľa väčšom rozsahu podujatia organizované mestami, občianskymi združeniami aj jednotlivcami. Vznikla potreba tvorby programovej ponuky regiónov, neskôr pribudla aj možnosť využívania rôznych fondov.

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 5 z 18