Aktuality
Miroslav Trnovský Tlačiť E-mail

 Poznáte interiéry zámkov, hradov a historických budov? Poznáte rokovania politikov, podpisovanie významných zmlúv? Nábytok, obloženia stien, zdobené dvere... Kto dokáže navrátiť krásu a funkčnosť starej veci, alebo zhotoviť úplne novú v duchu doby? Bežne týchto ľudí nepoznáme, lebo ich práca je sprostredkovávaná cez "dohadzovačov", firmy a inštitúcie. Prácu a názory jedného z týchto majstrov môžete posúdiť aj vy.

Čítať celý článok...
 
Sedadlá Tlačiť E-mail

Pracujeme na pohodlnom sedadle,  odpočívame v mäkkučkom kresle, alebo sa posadíme na skladaciu stoličku v prírode a pozorujeme krajinu... Urobme si malú exkurziu do histórie sedenia.

Stolička zo začiatku dvadsiateho storočia
(výroba Jadrníček-Fryšták)
Sample Image


Čítať celý článok...
 
MDFF, "Řezbářské sympozium" a "Řezbářská škola" v Kunoviciach Tlačiť E-mail
 Kunovice sa stanú tento rok dejiskom pätnásteho ročníka Medzinárodného detského folklórneho festivalu (MDFF). Za túto dobu navštívilo festival celkovo 250 folklórnych súborov  z Čiech, Moravy, Slovenska, Maďarska, Bulharska, Polska, Litvy, Lotyšska, Makedónie, Ruska, Talianska, Arménie, Grécka, Mexika... Keďže festival je už riadnym členom Medzinárodnej rady organizátorov folklórnych festivalov a ľudového umenia (C.I.O.F.F.), krajiny ktoré budú na festivale zastúpené budú určite ešte exotickejšie... 
Čítať celý článok...
 
Mestské betlehemy Tlačiť E-mail
Po roku 1989 dochádza k zmene v dnes už samostatnom umelecko–remeselnom smere — betlehemárstve. Uvoľnenie politického napätia malo za následok zvýšenie záujmu o betlehemársku tvorbu. Ponuka je spočiatku skromná a takmer výlučne v ľudovom prejave. Táto poloha je prevažujúca i v súčasnosti, avšak nároky kladené na niektoré realizácie, nie je každý autor schopný splniť. Ukážkovým príkladom sú tzv. Mestské betlehémy teda tie ktoré sú umiestnené na verejných priestranstvách a pod. Aj keď autor dokáže zabezpečiť materiál a dielo zrealizovať v dohodnutom termíne, nemusí mať mesto problém vyriešený.

Skúsme si položiť niekoľko nasledovných otázok, s odpoveďou skúseného betlehemára:
Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu1112131415161718DopreduKoniec »

Stránka 13 z 18