Aktuality
3D EXPO 2017 z pohľadu výtvarníka Tlačiť E-mail

IMG_5401Na májovú výstavu 3D EXPO v Prahe som išiel s dvomi očakávaniami. Prvým bolo vybrať z pomedzi aktuálnej ponuky najlepšie tlačové riešenia pre výtvarníkov, ktorí majú zameranie najmä na oblasť tvorby väčších sôch a objektov.

Druhým bolo nájsť skenovacie zariadenie, schopné skenovať tváre aj celé postavy a pokiaľ možno v tzv. „ručnom“ prevedení. Obe očakávania sa naplnili.

Čítať celý článok...
 
Medzinárodný strojársky veľtrh v Brne Tlačiť E-mail

IMG_0405Medzinárodný strojársky veľtrh v Brne patrí medzi najkvalitnejšie výstavné podujatia a to už 58 rokov.  Teší sa záujmu zo strany vystavovateľov aj návštevníkov (vystavovateľov bolo 1700). Medziročný progres je poznať na ponuke ponúkaných technológií, ale aj kvalite predajcov, ktorí pripravujú reprezentatívne expozície. Potešiteľné je, že odbornosť nebola len z pozície obchodníka snažiaceho sa predať, ale bola cítiť aj profesionálna používateľská spätosť s predávanými strojmi.

Čítať celý článok...
 
Fotokniha Saal Digital Tlačiť E-mail

IMG_0206Fotoknihy považujem za mimoriadne vhodnú príležitosť dokumentácie a prezentácie. Úprimne odporúčam každému, aby vo vlastnom záujme využíval túto možnosť čo najčastejšie v profesionálnom, aj osobnom živote. Veď aj tá najlepšia pamäť je celkom nespoľahlivým úložiskom na spomienky. Nik, okrem toho kto deje prežil si nedokáže predstaviť opis, nehľadiac na to, že aj osobne prežité deje časom miznú v zabudnutí, alebo podliehajú predstavivosti, ktorá upraví skutočnosť do zidealizovanej podoby. No a elektronické pamäte? Nuž, čo nám funguje dnes – zajtra už nemusí... Fotografie vo fotoknihe nepotrebujú žiadne zariadenia na zobrazenie, sú ľahko prenosné, uskladniteľné a neroztratia sa. Ak máme fotografie spracované vo fotoknihe (a treba aj s doplnkovým textom), tak sme pre uchovanie spomienok urobili ozaj maximum. Po čase nám nebude ľúto ani vynaloženého úsilia ani financií. Čo sa týka fotokníh ako firemnej prezentácie – pri jednaní so zákazníkom niet lepšej možnosti, ako práve fotokniha. Každá fotografia povie viac ako tisíc slov a celkový objem zachytenej práce dáva dokonalú predstavu o poskytovateľovi služby, kvalite prác, možnostiach, kreativite. U zákazníkov je to práve fotokniha (alebo web), ktorá rozhodne o tom, či si dajú prácu zrealizovať u Vás, alebo u niekoho iného.

Čítať celý článok...
 
Stovky lidí se zúčastnili slavnostního žehnání kaple svatého Huberta Tlačiť E-mail

Sobota 2. 7. 2015 ve Velkých Karlovicích patřila slavnostnímu žehnání Kaple svatého Huberta. Akci si nenechaly ujít stovky lidí. Okolí kaple je lemováno mnoha lesy, na které dohlížejí myslivci. Proto kaple získala jméno jejich patrona a stala se tak příjemným místem k jejich setkávání.

Dominantou Kaple svatého Huberta je dřevěný oltář, který vznikal déle, než kaple samotná – celé dva roky. Kapli, oltáři i všem přítomným lidem dal na místě požehnání opat Lukáš Evžen Martinec, který ocenil, že podobná díla v dnešní době stále ještě vznikají.

Autorem výtvarného návrhu oltáře je stejně, jako je tomu v případě kaple, Miroslav Valenta, investorem skupina SYNOT.

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 3 z 18