Aktuality
CONECO / RACIOENERGIA 2015 Tlačiť E-mail
IMG_0554Na výstavisku Incheba Expo v Bratislave sa v dňoch 25 - 28. 3. 2015 konal 36. ročník veľtrhu CONECO a 25. ročník veľtrhu RACIOENERGIA. Podujatie je zamerané na predstavenie ponúk vystavovateľov a nových trendov v oblasti stavebníctva. Súčastou veľtrhov sú odborné prednášky, konferencie a semináre. Tohtoročný veľtrh bol tématicky orientovaný na drevostavby a novinkou bola sekcia zameraná na vodu a jej využitie. Taktiež ponuka v oblasti inteligentných elektroinštalácií zaznamenáva výrazný progres. No aj „klasické" pavilóny sa predstihovali v ponukách. Nechýbali vystavovatelia s doplnkovými službami a sortimentom. Medzi takéto patrili expozície dizajnu predovšetkým exteriérového aj interiérového nábytku, nástroje a náradie.
Čítať celý článok...
 
Na besede v Besede Tlačiť E-mail

V areáli holíčskej Besedy sa v dňoch 24 – 27. 6. 2015 uskutočnilo rezbárske sympózium. Počas horúcich dní, ktoré záverom schladil  málo výdatný dážď, traja slovenskí a dvaja českí rezbári urobili viac ako päť diel. Viac preto – lebo jeden z rezbárov nerobil sochy, ale viacero dekoratívnych kvetináčov pre areál Besedy.
Suita autotorov pozostávala z Marka Halásza (Bratislava), Vladislava Borutu (Vracov), Ladislava Sedláčka  (Uherský Brod), Martina Časa (Holíč) a Jirku Poláka (Holíč).

Čítať celý článok...
 
Záhorácko-Slovácky betlehem vo Francii Tlačiť E-mail

fr_-_kpiaDňa 25. novembra minulého roku sa uskutočnila vernisáž výstavy betlehemov v severonormandskom mestečku Allouville Bellefosse. Výstavy betlehemov sa tu konajú už zopár rokov – čiže túto výstavu už možno považovať za tradičnú. Ako každé podujatie, ktoré má za sebou pekných pár ročníkov - aj táto výstava má svoju vývojovú líniu. Výsledkom je, že počet vystavených betlehemov dosiahol číslicu 1200 kusov! Možno aj takto symbolicky sa vzdala pocta 1200 ročnému dubu, ktorý je jedným z hlavných atrakcií a symbolov mestečka. Čo je však nemenej zaujímavé – zastúpenie tu malo viac ako 80 krajín, s významným zastúpením Čiech a Slovenska. Čo nás však môže obzvlášť tešiť – je že na výstavu sa v tomto roku dostal aj Záhorácko-Slovácky betlehem z obce Kátov .

 

 

Čítať celý článok...
 
Deravé dno rezbárstva Tlačiť E-mail
V časopise Remeslo Umenie  Dizajn - číslo  1 z marca tohto roku, kde bolo tématické zameranie na drevo, bol zverejnený článok rovnakého znenia. Pokiaľ bol časopis v predaji  a nebola sprístupnená internetová verzia článku na stránke  ÚĽUVu, nebolo možné použitie na týchto stránkach.  Avšak - bolo by škoda, ak by nebol dostupný článok celý - respektíve doplnený o to, čo sa do tlačenej verzie nedalo. Článok má zásadný význam pre pochopenie smerovania súčasného školského systému (záver článku) - ktorý si žije svojím životom - plne odtrhnutý od reality aj skutočnej odbornosti a potrieb spoločnosti.
Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 4 z 18