Aktuality
Záhorácko - Slovácký betlehem II. Tlačiť E-mail

Obec Kátov získala v roku 2010 dotáciu z Fondu mikroprojektov v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika - Česká republika na realizáciu projektu Záhorácko-slovácky betlehem. Projekt sa uskutočnil v spolupráci so Strednou školou lesníckou a rybárskou v Bzenci a trval tri mesiace.

Čítať celý článok...
 
Ako na dotácie - projekt "Kátovský kat" Tlačiť E-mail

Častou otázkou (nie len) rezbárov je, čo urobiť pre to, aby sme získali zdroje na realizáciu zaujímavých myšlienok. Často sú skloňované výrazy ako dotácia, eurofondy, granty... Lenže, priložme ruku na srdce a priznajme si svoje nedostatky: ak aj vieme tvoriť, vieme sa aj k možným zdrojom dostať? Obzvlášť výtvarníci ktorí sa tvorbou živia, môžu v nasledovných riadkoch nájsť inšpiráciu, získať odvahu a možno aj priamo radu v diskusii. Výsledkom by mal byť konštruktívny výstup v podobe (Vašich) projektov, ktoré by možno nikdy neuzreli svetlo sveta. Ako ukážkový príklad bude predstavený projekt "Kátovský kat".

Čítať celý článok...
 
Záhorácko - Slovácký betlehem I. Tlačiť E-mail
 Obec Kátov (SK) získala v tomto roku dotáciu z Fondu mikroprojektov v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika - Česká republika na realizáciu projektu Záhorácko-Slovácky betlehem. Projekt bude realizovaný v spolupráci so Strednou školou lesníckou a rybárskou v Bzenci (CZ). Dielo bude predstavené verejnosti v decembri, čo znamená, že vlastná výroba betlehema bude trvať presne tri mesiace. Projekt má výukový charakter a je nositeľom viacerých výnimočných výstupov. Betlehem bude zhotovený z dvadsiatich štyroch druhov dreva, osvetlený, ozvučený, pohyblivý vybavený elektronickým riadením cez dotykový panel, či diaľkové ovládanie... Koncept využívajúci spojenie remesla, umenia, deja z roku 1 a technológie roku 2010 v originálnom mechanicko-elektronickom diele sa tak stane reprezentatívnym počinom Obce Kátov.
Čítať celý článok...
 
1.rezbárske sympózium v Malackách Tlačiť E-mail

Od pondelka 26. 7. do soboty 31. 7. 2010 sa konalo 1. rezbárske sympózium v Malackách. Bolo  druhým, ale to prvé spred dvoch rokov bolo "nultým" ročníkom. Vlastne ani to nebolo úplne prvým, pretože ešte zopár rokov dozadu sa v spolupráci s Mestským kultúrnym centrom v Malackách a  Záhradnou galériou Alojza Machaja z Plaveckého Štvrtku konalo obdobné podujatie.


Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 7 z 18