Aktuality
Výroba lukov Tlačiť E-mail
 Kedy vznikla myšlienka uviesť do pohybu „ malý oštep“ nasadením na tetivu  natiahnutú medzi dvomi koncami pružného dreva, to už jednoznačne nikto nezodpovie. Najodvážnejšie tvrdenia uvádzajú, že sa tak mohlo stať pred  50 000 rokmi. Možno si niekto všimol aká energia sa skrýva v napruženom dreve, možno praveký lovec vŕtal otvor do kameňa za pomoci kolíka poháňaného „lukom“. Možno takto zakladal trením oheň a náhoda vymrštila drevený kolík, čo nezostalo bez povšimnutia. Bola to však pravdepodobne náhoda ktorá stála na počiatku.
 
 
 
Čítať celý článok...
 
Sympózium Malacky Tlačiť E-mail
 V dňoch (20) 21 až 25.7. 2008 sa uskutočnil nultý ročník rezbárskeho sympózia v Malackách. Nultým ročníkom bol preto, lebo sa jednalo o previerku organizácie, potrieb a možností, ktoré budú základom oficiálneho prvého ročníka. Ani to však nie je úplne pravda, pretože Malacky už sympózium rezbárov v minulosti mali. Tentoraz sa však jednalo o organizačný počin iného organizátora a investora, i keď kolegiálne vzťahy tu predsa len sú.
 
 
 
 
 
 
Čítať celý článok...
 
Servisné centrum BOSCH v Mikulove Tlačiť E-mail
Do polovice roku 2007 bolo servisné centrum firmy BOSCH (BSC - Bosch Service Centrum) Prahe. Malo rozlohu približne 350 m² a slúžilo len pre servis výrobkov z ČR. Svojou kapacitou však nevyhovovalo potrebám firmy a bolo vybudované nové na ploche s rozlohou 3 000 m² v príhraničnom meste Mikulov (ČR).
Toto pracovisko je v súčasnosti najmodernejším servisným závodom firmy BOSCH vo svetovom meradle.

Čítať celý článok...
 
Úrazy Tlačiť E-mail
 „Ako sa ti to len mohlo stať?!!“ Takáto býva reakcia na obväz na ruke a nechápavý pohľad len dopĺňa otázku... „No ako. Len som takto...“ „A to si si nevedel dávať pozor, to ťa nenapadlo že bla, bla...“ S krížikom po funuse sú všetci múdri. Takéto reči máme asi tak radi, ako úraz samotný. Začína to celkom nevinne.
 
 


Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu1112131415161718DopreduKoniec »

Stránka 11 z 18
svetelsky-oltar-3.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

adultload.ws javslon.com amateur sex mobileadultload.ws javslon.com amateur sex mobile

REZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria