Aktuality
Dvorný rezbár Habešského cisára Tlačiť E-mail
Sample Image    
Keď navštívili rezbári Alojz Machaj a Jozef Barta rezbára Jozefa Ostrovského v Štúrovskom paneláku, s ťažkým srdcom sa majster rezbár „pochválil“ s práve rozrobeným dielom - bustou Lenina. Bol Jozef Ostrovský taký zanietený stúpenec režimu? Alebo sa prepracoval do dlhého radu umelcov tvoriacich „večne živého“ ako na bežiacom páse? Nie. Všetko bolo úplne inak...  (ai)

Čítať celý článok...
 
Remeslá očami "amatéra" Tlačiť E-mail
 Vyrástol som z názorovej neistoty a nepresvedčí ma tvrdenie rôznych "odborníkov" o svojej pravde, v oblasti kde som ako ryba vo vode. V oblasti ktorá je oficiálnym a hlavným zdrojom príjmov mojej rodiny. V oblasti ktorá je povolaním a radosťou zároveň. V oblasti kde som prešiel od najjednoduchších foriem, až po tie najnáročnejšie. V oblasti o ktorej píšem, publikujem a ktorú dokumentujem. V oblasti kde mám najlepších priateľov. V oblasti pre ktorú žijem...  Prečo to píšem? Čítajte ďalej.
Čítať celý článok...
 
Řezbář František Gajda (k vydanej monografii autora) Tlačiť E-mail


Zopár pohľadov do knihy o strážnickom rezbárovi Františkovi Gajdovi a jeho tvorbe,...

Čítať celý článok...
 
Tridsať rokov Klubu výtvarníkov v Skalici Tlačiť E-mail

Tretie uzavreté desaťročie od vzniku najstaršieho výtvarného združenia (zväčša) neprofesionálnych výtvarníkov na Slovensku sa oslávilo v najmladšom hoteli na Slovensku, ktorý má naviac nie krížik, ale hviezdičku. Štvorhviezdičkový hotel Patriot v Skalici sa stal miestom  vyjadrení vďaky, pôct a záväzkov zástupcov mesta, kultúrnych združení, sponzorov a tiež zmieneného klubu. Samozrejme, k oslave patrí aj dobrá hudba (Cifra zo Skalice) a niečo pre labužnícke jazýčky. Keďže akcia mala pokračovanie aj v neformálnejšom prostredí (kde som bohužiaľ už nebol), dúfajme, že to skončilo ako-tak kultúrne (ak nie, tak potom pśśśt!)...  (ai)

   
Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu1112131415161718DopreduKoniec »

Stránka 15 z 18
svetelsky-oltar-3.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

forcefetish.netforcefetish.net adultload.ws javslon.com amateur sex mobileadultload.ws javslon.com amateur sex mobile

REZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria