Aktuality
Dotyky 2007 Tlačiť E-mail

 Záhradná galéria Alojza Machaja v Plaveckom Štvrtku sa stala dejiskom desiateho ročníka výstavy Dotyky - tentoraz s podtitulom Konfrontácie. Svojimi prácami sa výstavy zúčastnilo  18 poslucháčov vysokých škôl ( Praha, Bratislava, Brno a Viedeň), a niekoľko profesionálnych výtvarníkov. Časť z nich vytvorila svoje práce ako súčasť sympózia, ktoré výstave predchádzalo. Slnečný sobotný deň 1.9.2007 bol vítaným spestrením predĺžených prázdnin.

Čítať celý článok...
 
"Oprava" 1300 rokov starého dubu v Allouville Bellefosse Tlačiť E-mail

V malom severononmandskom mestečku Allouville-Bellefosse, neďaleko Yerville, rastie starý dub. No, starý asi 1 300 rokov, s dvomi kapličkami priamo v dutine stromu, z toho jednou na poschodí... To je už je dosť na to, aby sa o ňom mohlo napísať pár riadkov.  

 

 

 

 

                                                                                                       

Čítať celý článok...
 
Budova světové výstavy 1873 ve Vídni. Tlačiť E-mail

Priemyselný palác všetkých národov, alebo Krištáľový palác vystavený ku príležitosti Svetovej výstavy 1851 v Londýne, je míľnikom vo výstavbe výstavných pavilónov a po jeho vzore sa podobné stavby realizovali aj v iných krajinách. O tých ďalších sa však píše menej. Je to škoda, pretože tieto výstavy významnou mierou prispievali k rozvoju priemyslu, vedy, kutúry, umenia a samozrejme aj remesiel... Prečítajte si článok o budove Svetovej výstavy vo Viedni (v pôvodnom znení), ktorý takejto udalosti v roku 1873 predchádzal.


  

Čítať celý článok...
 
Reťazový hrubovací kotúč Tlačiť E-mail
Sample ImageReťazový hrubovací kotúč (TOOLBOX, OMEGA....) pre uhlovú brúsku je účinný nástroj na agresívny úber materiálu. Reťaz môže pri zaseknutí preklzovať, čím je nástroj o niečo bezpečnejší ako pevné kotúče (vyrobené z jedného kusu). Po čase používania však reťaz prestane preklzovať (TOOLBOX, kotúč OMEGA sa skôr uvoľní),a niektorí používatelia ju fixujú ihneď po kúpe stlačením vodiaceho disku (čo sa nedá doporučiť ako vec prínosná). Firma AEG máv ponuke špeciálny kryt na kotúč, práca je tak oveľa bezpečnejšia. Ak nepoužijeme túto pomôcku, zásadne pracujeme s klasickým krytom a vždy používame aspoň základné ochranné pomôcky (okuliare alebo štít, rukavice, oblečenie s dlhými rukávmi...).
 
« ZačiatokDozadu1112131415161718DopreduKoniec »

Stránka 16 z 18
svetelsky-oltar-1.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

forcefetish.netforcefetish.net adultload.ws javslon.com amateur sex mobileadultload.ws javslon.com amateur sex mobile

REZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria