Aktuálny čas je Ned Máj 26, 2024 4:30 pm

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1946 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 130  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: GALÉRIE - naše výtvory
PoslaťNapísal: Uto Dec 13, 2011 9:48 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
[ Dovolím si však jednu malú poznámku, určite ju myslím v dobrom a dúfam, že reakcie nás posunú dopredu. Myslím, že obaja, Ty tak trošku menej, zápasíme s kvalitou povrchu po brúsení. Prikladám foto svojej ostatnej misky z čierneho orechu. Nech to brúsim koľko chcem, stále tam poznať stopy po brúsení, po nástroji. Keď na to trošku viac pritlačím, tak sa to prehreje, popraská a brúsi ešte horšie. Navyše tmavá vrstva vedľa tmavého jadra sa mi "rozmazala" do beli. A nech by som akokoľvek chcel prehliadnuť nedostatky brúsenia, tak tmavé čmuhy v beli pôsobia mimoriadne neesteticky. Keď pozerám na kvalitu povrchov sady orechových misiek Mira Lacka (poklop), Jirkových "ušatíc", či Jang-ovej orechovej misky, kde beľ je naozaj beľ, či iných, tak moje srdce iba horko zaplače. Preto vítam Jirkovu iniciatívu zvrejniť v rámci vlákna prípravky... veci, ktoré používa na brúsenie. Verím, že ho budú nasledovať aj ostatní a opäť sa posunieme dopredu s kvalitou povrchu.[/quote]

Ahoj Peťo,
naprosto s tebou souhlasím a jsme na tom se " škrábanci " úplně stejně. Já s tím taky zápasím a jsem si toho vědom. Myslím si, že jsme zatím nezvládli práci se struhem ( jdeme svou cestou pokusů a omylů ) a potřebujem oba zajít k někomu na čumendu kdo už to umí.
Rád bych se dopracoval jednou k Jirkově větě "Když se to naučíš, jiný struh na misku nepotřebuješ"- čímž myslel toho Ellswortha.

Takže to je námět na naše budoucí setkání soustružníků/tokárů - ještě není ani termín a už se na to těším :lol: :lol: :lol:

Ahoj Radim.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: GALÉRIE - naše výtvory
PoslaťNapísal: Uto Dec 13, 2011 9:55 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Jinak máte všichni pravdu je to akát. Mě trošku nahlodala barva té venkovní části misky, ale to tmavší zabarvení způsobil zub času. Uvnitř je to ten zlatavě medový odstín akátu.

Děkuji za Váš názor pánové, zdraví Radim.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: GALÉRIE - naše výtvory
PoslaťNapísal: Uto Dec 13, 2011 9:57 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Dec 01, 2011 9:48 pm
Príspevky: 10
Radim Kocián píše:
Zdravím pánové,
mám k vám prosbu, objevil jsem "stoletý" špalek. Chtěl bych se Vás zeptat co to je za dřevo. Můj tip je dub nebo akát, ale nejsem si jistý v kramflekách. Tím chci ospravedlnit i to množství fotek. Miska má poměrně hrubou stěnu ( styl JANG což se mně u určitých druhů dřeva líbí páč to má takového " horalského ducha " ), protože pak už začla zevnitř vidět venkovní prasklina. Je to dřevo, ze kterého na mě dýchá kus historie a to mám rád.

Tak to zkuste prosím identifikovat ahoj Radim.

Jaseň štíhly ( Fraxinus excelsior)
Babkakatka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: GALÉRIE - naše výtvory
PoslaťNapísal: Uto Dec 13, 2011 10:43 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Peter Trebuľa píše:
Ahoj Radime.
Tiež mi to pripadá ako agát (bez záruky). Možno aj preto, že agát je celý jedovatý (okrem kvetu) ho za tých sto rokov nezožrali červy. Inak naozaj zaujímavá miska, ktorej tie staré praskliny dávajú dušu (to drevo si niekde ležalo a okolo sa diali veci ...). Dovolím si však jednu malú poznámku, určite ju myslím v dobrom a dúfam, že reakcie nás posunú dopredu. Myslím, že obaja, Ty tak trošku menej, zápasíme s kvalitou povrchu po brúsení. Prikladám foto svojej ostatnej misky z čierneho orechu. Nech to brúsim koľko chcem, stále tam poznať stopy po brúsení, po nástroji. Keď na to trošku viac pritlačím, tak sa to prehreje, popraská a brúsi ešte horšie. Navyše tmavá vrstva vedľa tmavého jadra sa mi "rozmazala" do beli. A nech by som akokoľvek chcel prehliadnuť nedostatky brúsenia, tak tmavé čmuhy v beli pôsobia mimoriadne neesteticky. Keď pozerám na kvalitu povrchov sady orechových misiek Mira Lacka (poklop), Jirkových "ušatíc", či Jang-ovej orechovej misky, kde beľ je naozaj beľ, či iných, tak moje srdce iba horko zaplače. Preto vítam Jirkovu iniciatívu zvrejniť v rámci vlákna prípravky... veci, ktoré používa na brúsenie. Verím, že ho budú nasledovať aj ostatní a opäť sa posunieme dopredu s kvalitou povrchu.

Ahoj Peter,
není to o broušení, ale o práci s nožem.
Začištění vnější části misky je krásně na jiném díle od Jelsatools,odkaz je na vlákně o dlátech,odkaz tam nešel zkopírovat celý, ale to už najdeš.

Ten borec má ukázky práce s různými struhy a je to radost.

Hodně zdaru,miska je pěkná, černý ořech je ale oříšek, stran viditelných stop po broušení :-)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: GALÉRIE - naše výtvory
PoslaťNapísal: Uto Dec 13, 2011 11:02 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 17, 2011 10:47 pm
Príspevky: 321
Bydlisko: Prešov
Hoj Radime.
To agatove drevo si fakt vymakol,tak pekne poraskané sa tak hned nevidi.
A presne toho slimaka som chcel vidieť .
Velmi pekné práce.
Nech sa lahko točí .
Jano.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: GALÉRIE - naše výtvory
PoslaťNapísal: Str Dec 14, 2011 6:39 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv Sep 22, 2011 12:36 pm
Príspevky: 164
Bydlisko: Veľký Krtíš
Radim Kocián píše:
Rád bych se dopracoval jednou k Jirkově větě "Když se to naučíš, jiný struh na misku nepotřebuješ"- čímž myslel toho Ellswortha.
Takže to je námět na naše budoucí setkání soustružníků/tokárů - ještě není ani termín a už se na to těším..

Zdar Radime.
Ellswortha sa pokúšam zvládnuť, no hlavne najskôr potrebujem zvládnuť jeho brúsenie. Prípravok od Gurta som ešte stále "nerozchodil", až mám obavy, že čo som na stretnutí videl, som už aj zabudol. A možno je ešte predčasne o tom hovoriť, no prípadné ďalšie stretnutie by som si tiež nechcel nechať ujsť. P.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: GALÉRIE - naše výtvory
PoslaťNapísal: Štv Dec 15, 2011 8:11 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Začištění vnější části misky je krásně na jiném díle od Jelsatools,odkaz je na vlákně o dlátech,odkaz tam nešel zkopírovat celý, ale to už najdeš.

Ten borec má ukázky práce s různými struhy a je to radost.



No nenašel jsem to, Jirko můžeš prosím pojmenovat to vlákno přesněji ?

Díky Radim.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: GALÉRIE - naše výtvory
PoslaťNapísal: Štv Dec 15, 2011 8:24 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Dec 05, 2011 11:56 am
Príspevky: 50
Bydlisko: Jižní Čechy-Táborsko
Zdravím všechny zde,moje první pokusy.... :oops:

P.S. obrázek je nějak divně pokroucený,snad se to naučím vkládat,foto z mobilu :lol:


Prílohy:
IMAGE_711.jpg
IMAGE_711.jpg [ 92.44 KiB | Zobrazené 12469 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: GALÉRIE - naše výtvory
PoslaťNapísal: Štv Dec 15, 2011 10:35 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Dec 26, 2008 3:51 pm
Príspevky: 780
Bydlisko: u Brna
Fíha...
Maxxi ten zadní je vážně dobrý! To jsi měl nějakou předlohu? na první pokus je to jinak velmi odvážné tvarování. Dobre, dobre...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: GALÉRIE - naše výtvory
PoslaťNapísal: Pia Dec 16, 2011 9:17 am 
Offline

Registrovaný: Pon Dec 05, 2011 11:56 am
Príspevky: 50
Bydlisko: Jižní Čechy-Táborsko
gurt píše:
Fíha...
Maxxi ten zadní je vážně dobrý! To jsi měl nějakou předlohu? na první pokus je to jinak velmi odvážné tvarování. Dobre, dobre...


Ahoj....no našel jsem si nějakej obrázek na netu a trochu jsem podle něj improvizoval,ten první svícen,ten byl teda úplně první počin,jeto smrk a včelí vosk,ten druhý je z meranti a lakován...ať se daří :D


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: GALÉRIE - naše výtvory
PoslaťNapísal: Pia Dec 16, 2011 3:47 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Radim Kocián píše:
Začištění vnější části misky je krásně na jiném díle od Jelsatools,odkaz je na vlákně o dlátech,odkaz tam nešel zkopírovat celý, ale to už najdeš.

Ten borec má ukázky práce s různými struhy a je to radost.



No nenašel jsem to, Jirko můžeš prosím pojmenovat to vlákno přesněji ?

Díky Radim.

Ahoj Radime,
je to můj poslední přísp.na soustružnické nože, struhy, klikneš na to ajede video, funguje to, teď jsem to zkoušel.
Jden je o ubíracím struhu, druhý jsem nezkoušel, ale měl by být o míse, když ta si přejeď všechna videa od tohoto autora.
Skvělé výukové.

Ahoj a bacha na ten větr.
Jirka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: GALÉRIE - naše výtvory
PoslaťNapísal: Pia Dec 16, 2011 6:06 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
jiri tovarys píše:
Radim Kocián píše:
Začištění vnější části misky je krásně na jiném díle od Jelsatools,odkaz je na vlákně o dlátech,odkaz tam nešel zkopírovat celý, ale to už najdeš.

Ten borec má ukázky práce s různými struhy a je to radost.



No nenašel jsem to, Jirko můžeš prosím pojmenovat to vlákno přesněji ?

Díky Radim.

Ahoj Radime,
je to můj poslední přísp.na soustružnické nože, struhy, klikneš na to ajede video, funguje to, teď jsem to zkoušel.
Jden je o ubíracím struhu, druhý jsem nezkoušel, ale měl by být o míse, když ta si přejeď všechna videa od tohoto autora.
Skvělé výukové.

Ahoj a bacha na ten větr.
Jirka


Jó tak už jsem doma, já jsem hledal Jelsatools a Ty myslíš Jettools.
Díky Radim.
P.S. posílal jsem Ti mail, tak se ozvi.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: GALÉRIE - naše výtvory
PoslaťNapísal: Sob Dec 17, 2011 11:42 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Jún 14, 2010 8:39 pm
Príspevky: 65
Bydlisko: Kysucký Lieskovec
Ahojte priatelia-Posielam vám vianočné svetielka :D Slivka, (Pre rodičov mojej kamarátky :) )


Prílohy:
svietni8.jpg
svietni8.jpg [ 91.21 KiB | Zobrazené 12391 krát ]
svietni3.jpg
svietni3.jpg [ 83.23 KiB | Zobrazené 12391 krát ]
svietni4.jpg
svietni4.jpg [ 88.1 KiB | Zobrazené 12391 krát ]
svietni7.jpg
svietni7.jpg [ 86.32 KiB | Zobrazené 12391 krát ]
svietnik1.jpg
svietnik1.jpg [ 69.64 KiB | Zobrazené 12391 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: GALÉRIE - naše výtvory
PoslaťNapísal: Uto Dec 20, 2011 5:23 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Chlapi,
další ze svých "uměleckých děl", které nesouvisí se soustružením jsem umístil na rezbárstvo - Volná téma str. 185 + 186( neměl jsem odvahu to tady dát Gurtovi ). Ale aspoň Vás upozorním, páč bych byl nerad kdybyste o tu perlu přišli ( jako správný "beťár").

Ahoj Radim.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: GALÉRIE - naše výtvory
PoslaťNapísal: Uto Dec 20, 2011 9:21 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Dec 26, 2008 3:51 pm
Príspevky: 780
Bydlisko: u Brna
@Dogman

Paľo to je vážně dobré. A něco pro živé by jsi tam neměl?

Posledně jsem se s Pavlíkem bavil a shodli jsme se, že už se stydíme sem cokoliv dávat, neboť na Vás jednoduše nemáme :? Ale přejeme Vám to, hold kdo umí ten umí a kdo neumí ten čumí :wink:


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1946 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 130  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com